To najlepsza książka na Komunię!

Książki to wciąż najlepsze prezenty na każdą okazję. Na półkach księgarni znajdziemy setki pozycji opowiadających różne historie i wpisujących się w różne gatunki, które ułatwią nam dobranie odpowiedniej powieści do osoby, którą obdarowujemy upominkiem. Nie wiesz, co wybrać jako dodatkowy prezent na komunię dla dziewczynki? Postaw na wartościową powieść dla dzieci i młodzieży, która nie tylko zapewni rozrywkę, ale i czegoś nauczy. Willa, dziewczyna z lasu autorstwa Roberta Beatty’ego to jedna z takich historii. O czym opowiada?

Szacunek do przyrody

Willa, dziewczyna z lasu przedstawia nam odrobinę baśniową i magiczną historię o dwunastoletniej bohaterce, która całe swoje dzieciństwo spędziła na zewnątrz. Potrafi nie tylko rozmawiać z roślinami czy zwierzętami, ale i wpływać na przyrodę w taki sposób, aby ta zachowywała się tak, jak Willa tego sobie życzy. To wyjątkowo potężna, a przez to niebezpieczna moc. Dziewczyna już niedługo przekona się o tym, że za jej czynami idą konsekwencje. Na pierwszym planie autor Willi, dziewczyny z lasu umieszcza jednak standardową, przygodową historię, która pochłonie wyobraźnię każdego dziecka.

Oswojenie się z tym, co nowe

Na kolejnym poziomie Robert Beatty przemyca w swojej powieści wiele istotnych prawd, które powinno poznać każde dojrzewające dziecko. Czytelnik zmierzy się tutaj z takimi tematami, jak próba oswojenia tego, co nowe, a przez to przerażające, szacunek do siebie, innych oraz otaczającego nas świata czy otwarcie się na zmiany. Willa, dziewczyna z lasu to jedna z lepszych książek dla dzieci, a zarazem doskonały prezent na Komunię.

Willa, dziewczyna z lasu to wyjątkowa książka dla dzieci i młodzieży:

– światowy bestseller z wyjątkowymi bohaterami,

– baśniowa opowieść, która czerpie od najlepszych autorów,

– pierwszy tom dłuższej serii,

– opowieść o szacunku do przyrody i naszego środowiska naturalnego,

– prosta, choć niezwykle trafna historia o nauce tolerancji.