Super prezent na komunię dla dziewczynki

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Obecnie występuje moda na dawanie z tej okazji kosztownych prezentów, niekoniecznie związanych z duchownym charakterem uroczystości. Dobierając prezent na komunię dla dziewczynki warto zadbać o to, by przekazywał pewne wartości, skłaniał do przemyśleń i kształtował wiarę młodego chrześcijanina. Obecnie na rynku jest wiele książek, które będą znakomitym wyborem jako prezent na tę okazję, a wybór nie ogranicza się jedynie do Biblii.

Jeżeli masz dylemat, co podarować młodej dziewczynce z okazji Pierwszej Komunii Świętej, to ten artykuł z pewnością będzie pomocny!

Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach

Pozycja pod tytułem Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach autorstwa Teresy Blanch oraz Anny Gasol to zbiór szesnastu opowiadań o różnej tematyce. Napisana jest łatwym do zrozumienia przez dziecko językiem. Przedstawia problemy i sugerowane ich rozwiązania. Ciekawe opowieści pobudzają wyobraźnię i skłaniają dziecko do przemyśleń, przez co kształtują wyznawane wartości.

Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą Święci

Książka Ewy Skarżyńskiej pod tytułem Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą Święci to opowieść o życiu świętych, która zarówno inspiruje, jak i uczy, a nawet bawi. Na podstawie biografii świętych autorka w nietuzinkowy sposób zwraca uwagę na najważniejsze wartości, a elementy humorystyczne przyciągają czytelnika.

Pakiet Jesteś kimś wyjątkowym. Tomy 1-2

Pakiet Jesteś kimś wyjątkowym. Tomy 1-2, których autorką jest Martyna Broda to zestaw dwóch książek, które wzajemnie się uzupełniają i stanowią wspaniałą, merytoryczną całość. Tom 1 skierowany jest dla młodszych czytelników, a Tom 2 dla nieco starszych dzieci. Obie pozycje uspokajają, relaksują, a zarazem uczą emocji i stanowią punkt wyjścia do ciekawych dyskusji. 

Biblia młodego detektywa

Biblia młodego detektywa, której autorami są Raimbault Christophe, Fabienne Py-Renaudie oraz Franois Campagnac to przedstawiona w łatwiejszy do zrozumienia dla dziecka sposób Biblia. Obok tekstów autorów znajdują się ich pierwotne wersje prosto z Pisma Świętego. Trudne słowa są tłumaczona na marginesach, tak aby każdy doskonale rozumiał ich sens i przekaz. 

Jak widać na rynku jest wiele pozycji, które świetnie nadają się jako prezent pierwszokomunijny dla dziewczynki. Barwne ilustracje i łatwe do zrozumienia teksty sprawiają, że wymienione wyżej książki są przystępne nie tylko dla młodej osoby, ale też dla starszych.